Пишіть на адресу:


Індивідуальні та групові, класичні та VIP - екскурсії
з ліцензованим приватним гідом та екскурсоводом по Львову і його околицях:
замках, палацах та монастирях Галичини, Поділля, Волині та Карпат


+38 093 769 38 44
+38 067 394 58 53
+38 050 036 20 62

Акції на екскурсії

Свята і фестивалі

Пошук житла

Де поїсти

Інтернет-кафе

Веломагазини

Погода Львів


Головна  Екскурсії по Львову   Заміські екскурсії  Тематичні екскурсії

Автоекскурсії   Активний відпочинок  Велоекскурсії  Лижні тури

Тури для гурманів   Галицькі містечка   Ціни   Відгуки

Безкоштовні велоекскурсії по Львівщині

Винахід, який перевернув історію людства

Це сталося 1853 року, коли працівники львівської аптеки "Під золотою зіркою" Гнат Лукасевич і Ян Зег, займаючись дистиляцією та очищенням сирої нафти, винайшли гас. У грудні цього ж року учені отримали патент на його виробництво. І тоді Ян Зег відкрив в Львові нафтопереробне підприємство, традиції якого тепер продовжує Львівський нафтоолійний завод.

Гнат Лукасевич продовжував досліди з гасом далі. Узявши за основу олійну лампу, він спробував застосувати винайдену речовину як пальне для освітлення. Перші спроби супроводжувалися потужними вибухами. Тому звернулись до бляхара Адама Братковського, який і розробив конструкцію першої гасової лампи, удосконаливши світильник пристроєм регулювання тиску та скляною оболонкою. Лампа стала безпечнішою і працювала без кіптяви. Перший світильник нагадував олійну лампу, проте мав більший резервуар, виготовлений з товстої бляхи, а верхня частина його була зі слюди. Побачити зараз зразок цієї лампи, як і оригінальну гасову люстру-павук, можна в "Аптеці-музеї" на площі Ринок.

Розвиток гасової лампи, яка вірою і правдою освітлювала будинки та вулиці міст протягом багатьох десятиріч, можна прослідити також в інтер'єрі ресторану "Гасова лямпа", що знаходиться на вул. Вірменській. На поличках виставлено понад 200 світильників, створених в різні роки минулого століття. Розміщені тут і фотографії різноманітних ламп з короткою інформаційною довідкою про них. Стіни ресторану розписано фресками на тему виснажливої праці барабів-нафтовиків у 19 ст. Гостей при вході до ресторації зустрічають самі винахідники гасу. Бронзовий Ян Зег розмістився за столом, а його колега Гнат Лукасевич дивиться "за порядком" з вікна третього поверху.

За бажанням Ви можете замовити екскурсію місцями героїв цієї статті.

Сконтактуватись з екскурсоводом можна за телефонами:

+38 093 769 38 44, +38 067 394 58 53 або +38 050 036 20 62


Фото- та відеозйомка екскурсій

Послуги для туроператорів та турагентів

Робота для екскурсоводів

free counters

bank-ua.com
bank-ua.com
bank-ua.com
bank-ua.com


счетчики посещений сайта
iphone 3g