Пишіть на адресу:


Індивідуальні та групові, класичні та VIP - екскурсії
з ліцензованим приватним гідом та екскурсоводом по Львову і його околицях:
замках, палацах та монастирях Галичини, Поділля, Волині та Карпат


+38 093 769 38 44
+38 067 394 58 53
+38 050 036 20 62

Акції на екскурсії

Свята і фестивалі

Пошук житла

Де поїсти

Інтернет-кафе

Веломагазини

Погода Львів


Головна  Екскурсії по Львову   Заміські екскурсії  Тематичні екскурсії

Автоекскурсії   Активний відпочинок  Велоекскурсії  Лижні тури

Тури для гурманів   Галицькі містечка   Ціни   Відгуки

Безкоштовні велоекскурсії по Львівщині

Одноденна екскурсія зі Львова на Говерлу

Львів - г. Говерла - Львів

Дивіться також:

Погодинну програму, а також фото та карту цього маршруту >>>.

to write to look

Зі Львова до самого підніжжя найвищої гори України добираємось моїм мінівеном, а підйом, це ще 1000 м по вертиклі, долаємо пішки. Майте на увазі, що підйом до висоти 2061 м, де навіть пізньої весни та раннього літа може лежати сніг, не належить до простих. Сама назва "Говерла" за двома різними версіями походить від угорської і означає "снігова гора", або від румунської і означає "важкий підйом" . Маршрут підйому (а їх насправді є кілька) вибираємо на місці, в залежності від побажань, ппогодних умов та загальної фізичної підготовки групи. Якщо дозволяє погода, відвідуємо найвищий в Україні каскадний водоспад Прутець, (загальна висота падіння 6 каскадів води близько 80 м). У цьому місці настільки виражене неповторне поєднання зелених альпійських луків і синюватих відтінків віддалених вершин карпатських хребтів, що перехоплює дух і, від захоплення, багатьом туристам навіть хочеться кричати.

Для збільшення тонусу організму перед подальшим досить складним підйомом можна буде навіть викупатись у каскадах водоспаду. Для підйому, який забирає 2- 4 год, а, особливо, для спуску (1,5 - 2 год.) можна використовувати трекінгові або звичайні гірськолижні палки. Їх видають напрокат біля місця виходу на маршрут. На вершині Говерли за сприятливої погоди можна буде перепочити та спожити те, що Ви з собою принесли. Сама вершина є невеликим майданчиком, з якого у гарну погоду відкривається надзвичайно вражаюча панорама. Вдалині видно українські міста Івано-Франківськ, Рахів та Снятин, а також румунське прикордонне місто Сигіт. Просто під вершиною виблискують неймовірно холодною водою два найвище розташовані озера в Україні, які мають льодовикове походження - оз. Несамовите (1750 м) та оз. Бребенескул (1801 м).

Повертаємось зазвичай коротким крутим маршрутом, з гарними краєвидами, зокрема на знайомий нам Говерлянський водоспад, залишаючи праворуч в долині те урочище, де ми уже були і де бере свій початок велика гірська річка Прут. При спуску будьте особливо уважні, щоб не посковзнутись, бо взовж кам'янистих стежок, що наче віялом, збігають вниз і губляться десь у порослих лісом схилах, також стікають різноманітні гірські струмки. Спуск дуже важкий, але позитивіні враження від відвідування Говерли настільки відбивається в памяті людей, що з часом знову кличуть повернутись сюди, незважаючи на усі пережиті складності. І уже зі своїми друзями.

Коли планувати сходження на Говерлу.

Планувати сходження можна у будь-який зручний для Вас період, але все-таки найемоційніші сходження здійснюються у травні, коли під вершиною лежить глибокий сніг, сильні вітри та можливий мороз тримають тіло у тонусі, а на схилах уже де-не-де з під снігу проростають блакитні квітки крокусів. Враження від подолання вершини тоді найгостріші. Тут знаходяться фото з травневого підйому >>>.

Ймовірним мінусом є потреба у відповідному теплому вбранні, яке зробить сходження більш комфортним. Мерзнуть руки при фотографуванні чи емоційних розмовах з вершини по телефону з рідними (на схилах зв'язок пропадає). Якщо буде сонце, то яскравий сніг може засліпити очі, якщо не буде захисних окулярів. Замість пляшечки з холодною водою краще брати термос з гарячим чаєм.

Перевагою є те, що на вершині падає сніг, а не дощ, як у долині. У червні та липні тепліє, але збільшується кількість дощів і можливі грози та блискавка. У цей період, за бажанням туристів, можна ускладнити маршрут, відвідавши по дорозі на вершину водоспад Прутець. Хоч фізично найлегше підніматись на Говерлу у серпні, на початку вересня, але і глибина емоційних вражень від подолання вершини уже трішки слабшає. У цей період практично завжди прямуємо через водоспад, адже навіть сильний дощ не буває для цього перепоною.

Про погоду на Говерлі та відповідний одяг.

Досвід показує, що прогнозам погоди щодо Говерли довіряти не варто, оскільки вони дуже часто не справджуються. Одягатись потрібно в залежності від місяця, в якому планується сходження.

У травні, коли на Говерлі ще багато снігу, можливий навіть снігопад, мороз та хуртовина. При підйомі у травні потрібно одягатись так, як зимою на лижі: теплі, можливо лижні, штани, футболка, светер, зимова куртка з капюшоном, шарф, який збереже тепло органів дихання під час ймовірної хуртовини, на руки - теплі рукавиці, на ноги - теплі, типу зимових, черевики або гумові чоботи з міцною підошвою.

Сніг сходить переважно у другій половині червня або навіть у липні. У цей час уже беремо довгі літні штани, на себе одягаємо футболку, при потребі светер і куртку-вітрівку (можна літню).

У кінці липня або серпні на Говерлі найтепліше і підйом комфортний навіть у повністю літньому одязі: легке взуття, шорти (але, щоб не подряпати ноги, рекомендую брати довгі штани), футболка, легка куртка.

В похід з собою (крім уже згаданих довгих штанів, футболки, светра та куртки) потрібно завжди брати дощовик, (його можна придбати на місці перед сходженням), сонцезахисні окуляри (особливо у травні, коли ще лежить сніг, реально сліпнуть очі, багато ультрафіолету), зручне взуття, краще черевики, а також, при бажанні, лижні палки. Якщо ж палок не брати, то не завадять звичайні робочі рукавиці. Вони допоможуть не пошкодити шкіру на руках під час спуску (будете притримуватись за гіляччя та каміння). Після спуску, особливо якщо промокнете, бажано мати у що перевдягтись.

Про харчування.

Щоб ні від кого не залежати, харчування на екскурсію краще брати з собою. Зазвичай виділяємо час на харчування два (стандартно) або три (у разі сприятливої погоди) рази:

1.Під час зупинки по дорозі до Говерли. Їжу при потребі можна купити в магазині.

2. Під час купання групи у водоспаді (факультативно, і якщо дозволяє погода). Їмо те, що принесли зі собою.

1.Під час зупинки по дорозі до Львова. Їжу при потребі можна купити в магазині.

Проте краще, самостійно приготувати собі два-три сухих пайки. Наприклад, для тих хто вживає м'ясо, це може бути відбивна, курятина чи сосиски + помідори + огірки, хто не вживає, зручно взяти, наприклад, теплу кашу в термосі. Крім того, беріть фрукти (наприклад, яблука, банани). Це на два-три перекуси в індивідуальному порядку.

В середньому за екскурсію в теплі місяці людина споживає до 3-х літрів рідини, з яких близько літра на самому маршруті. У травні можна обмежитись 1,5 літрами, з яких 0,5 літра гарячого чаю - на маршруті. Напої можна брати з собою, а можна поповняти в дорозі з джерел. У травні на Говерлі холодно, тому краще не вживати холодної води, а взяти з собою з дому півлітри гарячого чаю у термосі. Гарячий чай можна купити і в дорозі, але для комфортного підйому термос варто мати з собою. Щоб не перевантажувати організм під час руху, воду варто пити перед сходженням, під час довших зупинок або уже на Говерлі під час привалу.

Про фізичне навантаження при підйомі.

Слід мати на увазі, що при подоланні маршруту на Говерлу піднімаємось приблизно на 1000 метрів по вертикалі. Що приблизно відповідає підйому на 300-поверх багатоповерхового будинку. Тому, для людей, які страждають на серцево-судинні захворювання і при підйомі раптом відчують себе некомфортно, передбачено кілька можливостей зручного сходження з маршруту. Про місця виходу з маршруту також можна прочитати тут >>>.

Для кого ця екскурсія, і в який спосіб вона виконується?

Ця екскурсія виконується в період з 1 травня до 30 вересня на комфортабельному мінівені Опель Віваро і цікава перед усім для тих, хто хоче відвідати Говерлу у невеликій збірній групі до 8-ми чоловік у супроводі професійного гіда з великим досвідом екскурсійної роботи та сходжень в гори. Середня тривалість екскурсії складає 17 год. Екскурсія проходить у дружній довірливій атмосфері відносин між екскурсоводом та учасниками, які на цей день утворюють спільну команду і після пережитих емоцій від підйому, зазвичай, ближче знайомляться між собою і навіть товаришують. Більше про гіда можна довідатись тут.

Ящо Ви маєте намір приєднатись до групи, натисніть кнопку "Подивитися", щоб подивитись, на які дати уже почали набиратися групи. Збірні групи (виїзд відбуваться якщо є 6 - 8 осіб) набираються переважно по суботах, але Ви можете також завчасно запропонувати будь-який зручний для Вас день для набору групи і, з досить великою ймовірністю, група зможе зібратись на потрібну Вам дату. Приєднатись до групи, можна подзвонивши за нижчевказаними телефонами або натиснувши на кнопку "Записатися". Он-лайн запис, дозволяє також запропонувати й іншу, зручну для Вас, дату набору нової групи. Для он-лайн запису жодних коштів переводити не потрібно.

to write to look

Ціна квитка на екскурсію у збірній групі складає 950.00 грн. з особи. При потребі можлива екскурсія різними мовами (українською, російською, англійською, німецькою, польською, французькою, іспанською, італійською, угорською) за договірною ціною. При індивідуальному замовленні ціна екскурсійного обслуговування складає 7600.00 грн. (ціна за ескурсію 8 осіб).

Вхід та в'їзд на територію заповідника - платний. Тому додатково оплачується квиток за вихід на г. Говерла. Вартість квитка - 80.00 грн. для дорослих та 40.00 грн. для дітей.

Дивитись погодинну програму, а також фото та карту цього маршруту >>>.

Записатись на екскурсію до групи або замовити індивідуальну екскурсію можна за телефонами:

+38 093 769 38 44, +38 067 394 58 53 або +38 050 036 20 62

Програми інших заміських екскурсій знаходяться тут >>>


Фото- та відеозйомка екскурсій

Послуги для туроператорів та турагентів

Робота для екскурсоводів

free counters

bank-ua.com
bank-ua.com
bank-ua.com
bank-ua.com






счетчики посещений сайта
iphone 3g