Пишіть на адресу:


Індивідуальні та групові, класичні та VIP - екскурсії
з ліцензованим приватним гідом та екскурсоводом по Львову і його околицях:
замках, палацах та монастирях Галичини, Поділля, Волині та Карпат


+38 093 769 38 44
+38 067 394 58 53
+38 050 036 20 62

Акції на екскурсії

Свята і фестивалі

Пошук житла

Де поїсти

Інтернет-кафе

Веломагазини

Погода Львів


Головна  Екскурсії по Львову   Заміські екскурсії  Тематичні екскурсії

Автоекскурсії   Активний відпочинок  Велоекскурсії  Лижні тури

Тури для гурманів   Галицькі містечка   Ціни   Відгуки

Безкоштовні велоекскурсії по Львівщині

Швець на прізвисько "Адідас"

Під час цієї екскурсії ми оглянемо місця, які пов'зані з розвитком взуттєвої індустрії нашого міста. Ще з часів середньовіччя Львів славився своїми шевцями. Славиться і тепер. Тому й не дивно, що після поразки Німеччини у Першій світовій війні в пошуках кращої долі до будинку, що навпроти палацу Потоцьких у Львові, посиляється німецька родина шевців. Вони переїзджають до столиці Галичини з Баварії, бо недалеко, у німецькій колонії поблизу Миколаєва, що на Дністрі, проживають їхні родичі. Яка не яка, а родинна підтримка. На своїй вітчизні у маленькому баварському містечку Герцогенаурах, неподалік від Нюрнберга, родина Даслерів, таке у них було прізвище, займалась пошиттям хатнього взуття. Цю сімейну справу вирішили продовжити і у Львові. У подвір'ї свого будинку родина відкрила шевську майстерню. Проте синам старшого Даслера, які багато займалися спортом, прийшла да голови думка виготовляти також взуття для зайнять гімнастикою, спочатку простих спортивних тапочок, а потім і більш складного взуття з негладкою підошвою для бігунів-спринтерів та футболістів, зробленою початково з гуми для автомобілих шин, а згодом і з викованими з металу змінними шипами. Таким чином вони винайшли бутси.

Винаходом відразу зацікавились місцеві спортивні товариства, на які Львів був досить багатим. Довелось навіть докупити ще кілька майстерень у районі сучасної вул. Жовківської з дешевшою нерухомістю. З часом практично усі львівські спортивні команди замовляти їм взуття. Побачивши на змаганнях якісні вироби від Аді Даса, як прозивали молодшого Адольфа, до фірми "Дасслер" почали приїжджати покупці і з інших міст та країн. Справа розвивалася значними темпами, але у 1933 році у Німеччині до приходять нацисти і обіцяють швидкий економічний зріст цієї країни. Спокусившись надіями на краще життя родина повертається до Німеччини. Усе ж налагоджене ними виробництво взуття залишається у Львові.

Після поразки нацистів у Другій світовій війні та смерті батька брати розійшлись у поглядах і кожний почав випуск спортивних товарів уже під своєю власною маркою: старший брат Руді заснував фірму "RuDA", перейменовану у "Puma" (так його прозивали однолітки) , а Аді, молодший брат, створив фабрику "AdDa", пізніше "Adidas", емблемою якої стали добре нам відомі три смужки, оскільки для виготовлення спортивного взуття потрібно було власне три смужки шкіри. Цікаво, що після від'їзду родини Дасслерів на батьківщину розпочата ними спортивна шевська справа у Львові не занепала. На потужностях майстерень було організовано взуттєву фабрику під назвою "Прогрес", яка стала у 60-х роках 20-го сторіччя одним із найбільших в Україні взуттєвих підприємств. Фірмовим знаком "Прогресу" залишилась правда стара емблема фірми "Дасслер" у вигляді не трьох, а двох смужок. Тисячі радянських спортсменів тренувались у вітчизняних кроссівках від "Прогресу", і часто виступали на міжнародних змаганнях у німецьких кросівках від "Адідаса", чи "Пуми", не підозрюючи, що зобов'язані за це все тим самим двом німецьким братам-шевцям на прізвище Даслер.

 

Сконтактуватись з екскурсоводом можна за телефонами:

+38 093 769 38 44, +38 067 394 58 53 або +38 050 036 20 62


Фото- та відеозйомка екскурсій

Послуги для туроператорів та турагентів

Робота для екскурсоводів

free counters

bank-ua.com
bank-ua.com
bank-ua.com
bank-ua.com


счетчики посещений сайта
iphone 3g