Пишіть на адресу:


Індивідуальні та групові, класичні та VIP - екскурсії
з ліцензованим приватним гідом та екскурсоводом по Львову і його околицях:
замках, палацах та монастирях Галичини, Поділля, Волині та Карпат


+38 093 769 38 44
+38 067 394 58 53
+38 050 036 20 62

Акції на екскурсії

Свята і фестивалі

Пошук житла

Де поїсти

Інтернет-кафе

Веломагазини

Погода Львів


Головна  Екскурсії по Львову   Заміські екскурсії  Тематичні екскурсії

Автоекскурсії   Активний відпочинок  Велоекскурсії  Лижні тури

Тури для гурманів   Галицькі містечка   Ціни   Відгуки

Безкоштовні велоекскурсії по Львівщині

Швець на прізвисько "Адідас"

Неподалік від Нюрнберга, у невеликому баварському містечку Герцогенаурах (Herzogenaurach), у родині шевця жили два брати - Адольф (1900–1978) і Рудольф (1898–1974) Дасслери. Молоді люди - Аді й Руді, як називали їх вдома - працювали разом з батьками, їхнє сімейне підприємство виготовляло тоді домашні тапочки. У 1918 році родина Дасслерів переїхала до Львова і тут продовжила свою шевську справу. Порадившись з батьком брати починають роботу з виготовлення гімнастичних тапочок, а потім і спортивного взуття з нерівною горбкуватою підошвою для бігунів-спринтерів. Це саме вони винайшли бутси для футболу зі змінними шипами.

Їх перша майстерня з виготовлення спортивного взуття знаходилась власне у Львові по вулиці Коперника, навпроти палацу графів Потоцьких, у подвір'ї будинку, де тепер "Родовід Банк". Згодом Дасслери відкривають ще кілька майстерень в районі сучасної вул. Жовківської. Незабаром усі місцеві спортивні команди стали їх замовниками. Почувши про якісні вироби від Адідаса, як прозвали у Львові молодого Адольфа Дасслера, до фірми "Дасслер" почали приїжджати покупці і з інших міст. Так тривало аж до 1933 року, тоді родина Дасслерів знову переїхала до Німеччини, залишивши налагоджене виробництво своїм львівським колегам.

Проте у 1948-му році брати розійшлись і кожний почав випуск спортивних товарів уже під своєю власною маркою: Руді заснував фірму "Puma", Аді створив фабрику "Adidas", емблемою якої стали всім відомі три смужки, що пов'язано з технологічним процесом виготовлення спортивного взуття, для якого потрібно було власне три смужки шкіри. Після від'їзду родини Дасслерів на батьківщину розгорнута ними шевська справа у Львові не занепала. На базі майстерень було відкрито взуттєву фабрику "Прогрес", яка розвинулась у 60-х роках минулого сторіччя в одне із найбільших у СРСР підприємств. Тисячі людей ходили в спортивному взутті від "Прогресу", навіть не підозрюючи, що значною мірою зобов'язані за це двом братам-шевцям, один з яких мав прізвисько Адідас. До речі фірмовим знаком "Прогресу" так і залишалась стара емблема фірми "Дасслер" у вигляді двох смужок. Як люблять досі згадувати колишні радянські спортсмени: ми зазвичай тренувались у вітчизняних кроссівках від "Прогресу", але виступали все ж таки у кросівках від німецького "Адідаса".

За бажанням Ви можете замовити екскурсію місцями героїв цієї статті.

Сконтактуватись з екскурсоводом можна за телефонами:

+38 093 769 38 44, +38 067 394 58 53 або +38 050 036 20 62


Фото- та відеозйомка екскурсій

Послуги для туроператорів та турагентів

Робота для екскурсоводів

free counters

bank-ua.com
bank-ua.com
bank-ua.com
bank-ua.com


счетчики посещений сайта
iphone 3g